header

header3

 

 

به شما رازهای آزمایش قطعات الکترونیک را نشان خواهم داد و اینکه چطور می توانید کار تعمیر دستگاه های الکترونیک را در خانه شروع کنید – تکنیک های آزمایش شده که در تمام جهان کار می کند !

اطلاعات این فایل آموزشی بسیار آسان و قدرتمند است !

اگر می خواهید در تعمیرات الکترونیک موفق باشید لطفا به چیزهایی که می گویم توجه کنید ....

دوست عزیز ،

نام من جستین یانگ است و در تعمیر دستگاه های الکترونیکی حرفه ای هستم و همچنین یک مربی آموزش الکترونیک هستم. اولین دوره آموزشی تعمیرات الکترونیک را در سال 1987 سپری کردم. در سال 1991 به استخدام یک شرکت درآمدم که انواع مختلفی از دستگاه های الکترونیک را تعمیر می کردند. پس از 12 سال کار در زمینه تعمیرات ، در سال 2003 اولین مرکز آموزش فنی خود را تاسیس کردم تا به آنهایی که به یادگیری دستگاه های الکترونیک علاقه دارند آموزش دهم. تا کنون به بیش از صدها نفر یا حتی بیش از هزاران نفر آموزش داده ام و هنوز هم به دانش آموزانی که از طرف شرکت های بزرگ به آموزشگاه من می آیند آموزش می دهم. پس اگر به فکر یادگیری نحوه آزمایش قطعات الکترونیک با استفاده از مولتی متر و تعمیر دستگاه های الکترونیک هستید ، می خواهید در خانه خودتان یاد بگیرید ، برای یادگیری زمان کمی دارید ، پس معتقدم می توانم در این موارد به شما کمک کنم.

 یک راهنمای ویژه در مورد نحوه آزمایش قطعات الکترونیک با سرعت و آسان تهیه کرده ام، می توانید جلوتر رفته و قطعات الکترونیک را زودتر از چیزی که فکر می کردید تعمیر کنید. این راهنمایی های شگفت انگیز بر خلاف چیزی است که در بیرون دیده اید، در واقع ، شبیه یک برنامه کار قدم به قدم برای راهنمایی در مورد نحوه آزمایش قطعات الکترونیک به آسانی ، ظرف چند دقیقه است !  واقعیت این است که اگر نحوه آزمایش قطعات الکترونیک را بدانید در واقع می توانید کار تعمیر دستگاه های الکترونیک را شروع کنید!

 

اگر کسی نباشد که در تمام مراحل کار تعمیر شما را راهنمایی کند ، آزمایش قطعات الکترونیک ممکن است بینهایت گیج کننده باشد . اگر شبیه به فردی مثل من هستید ، آخرین چیزی که باید در مورد آن نگران باشید جزئیات ریزی است که در زمان آزمایش قطعات الکترونیک با آن برخورد خواهید کرد. پس از اینکه این صفحه را خواندید ، می دانم که خوشحال خواهید شد چون سرانجام منبعی وجود دارد که هر مرحله را به صورت کامل توضیح می دهد.

 

آیا می دانید اولین قانون برای موفقیت در عیب یابی و تعمیر ، آشنایی با نحوه آزمایش دقیق قطعات الکترونیک است؟

بله ، اگر از روش مناسبی برای آزمایش قطعات الکترونیک استفاده نکنید ، می توانم تضمین دهم قادر به تعمیر و رفع مشکل دستگاه الکترونیک نخواهید بود. من در زمینه تعمیر دستگاه های الکترونیکی 25 سال است در حال کار هستم و دستگاه های الکترونیکی بسیاری را که توسط "تعمیرکاران ماهر"  با عنوان  "غیرقابل تعمیر"  برچسب گذاری شده بودند را تعمیر کردم. دلیل اینکه می توانم دستگاه های الکترونیکی که  "غیرقابل تعمیر" هستند را تعمیر کنم به این خاطر است که از روش های آزمایش دقیق قطعات الکترونیک استفاده می کنم.

متوجه شدم تعداد زیادی از تازه کارها یا حتی تعمیرکاران واجد صلاحیت در تشخیص خرابی اشتباه می کنند یا نمی دانند چطور قطعات الکترونیک را به صورت دقیق آزمایش کنند. اگر در زمان عیب یابی فقط یک قطعه خراب را "از دست دهید"  ، قادر به تعمیر دستگاه معیوب نخواهید بود. زمان به هدر رفته و پولی نیز به دست نیاورده اید.

اگر به از دست دادن قطعات معیوب در زمان بررسی آنها ادامه دهید، پس دستگاه های زیادی توسط شما قابل تعمیر نخواهند بود. اگر دستگاه را بدون تعمیر به مشتری برگردانید و بگویید دستگاه غیر قابل تعمیر است ، مشتری اعتماد خود را به شما از دست خواهد داد. قسمت بد ماجرا این است که دستگاه مورد نظر ، توسط رقیبان شما تعمیر شود. شما باید بهتر از آنها باشید. و می توانید این کار را با کمک این کتاب انجام دهید!

 

همه چیزی که لازم دارید ، کسی است که در تمام مراحل کار شما را راهنمایی کند. همین حالا ، کار آزمایش قطعات الکترونیک ،  مانند یک حرفه ای را شروع کنید ! ... این فرصت را از دست ندهید چون همه رازهای گارانتی شده آزمایش قطعات الکترونیک را برای شما افشا کرده ام !

 

مقدمه ....

mediumbig

این کتاب الکترونیکی برای تازه کارها ، مشتاقان ، دانش آموزان دانشکده ها و آنهایی که به الکترونیک علاقه دارند یا حتی تعمیرکاران باتجربه الکترونیک نوشته شده است. ساعت های بیشماری را صرف آزمایش و آنالیز قطعات الکترونیک کرده ام تا متوجه شوم روش صحیح و دقیق آزمایش آنها چگونه است . این روش آزمایش برای هزاران نفر دیگر کار کرده است ، برای شما نیز کار خواهد کرد.

برای اینکه آزمایش قطعات الکترونیک را شروع کنید ، حتی نیاز به گواهینامه یا مدرکی در زمینه مهندسی الکترونیک ندارد! روش ها بسیار آسان هستند و هر کسی می تواند این روشهای آزمایش آسان را انجام دهد!

خبر خوش این است که زمانی که خواندن ای کتاب را به پایان رساندید و شروع به تمرین اطلاعات کسب شده کردید ، می توانم گارانتی کنم شما بهتر از فردی خواهید بود که مدرکی در این رشته دارد!

 

این سوالات را از خود بپرسید ....

  -          موارد ایمنی در زمان عیب یابی دستگاه های الکترونیک چیست ؟

  -          ولتاژ AC و DC و نحوه آزمایش آنها چگونه است ؟

  -          زمین سرد (Cold Ground) و زمین گرم (Hot Ground) ؟

  -          اتصال اهمی و نحوه بررسی جریان و مقاومت چگونه است ؟

  -          چطور بفهمیم مقاومت متغیر سالم است یا خراب ؟

  -          مقاومت و نحوه محاسبه مقاومت های 4 و 5 باند رنگی چگونه است ؟

  -          قطعی در مدار یا افزایش مقاومت اهمی چگونه است ؟

  -          خازن و نحوه تخلیه آن چگونه است ؟

  -          کدبندی خازن و نحوه محاسبه آسان ظرفیت خازنی چگونه است ؟

  -          خازنی که در زمان قرار گرفتن تحت فشار بار خراب می شود و راز آزمایش دقیق آن چطور است؟

  -          IC ولتاژ رگولاتور و نحوه آزمایش آن در حالت روشن بودن دستگاه چگونه است ؟

  -          معنی شماره قطعه های چاپ شده روی دیود ، دیود زینر، پل دیود، ترانزیستور ، SCR ، Triac ، رله ، اپتوکوپلر ، کریستال و غیره چگونه است ؟

  -          نحوه صحیح پیدا کردن شماره قطعه مشابه چگونه است ؟

  -          بهترین روش برای اندازه گیری ترانزیستورها ، FETها ، سلف ها ، دیودهای شاتکی و غیره چگونه است ؟

  -          دقیق ترین روش برای آزمایش قطعات الکترونیک که در بالا ذکر شده چگونه است ؟

  -          و چیزهای بیشمار دیگر ...

حتی اگر نتوانستید به چندتا از سوالات بالا پاسخ دهید ، حدس می زنم در عیب یابی و تعمیر دستگاه های الکترونیک مشکل داشته باشید.

repairphoto5

من سختی های شما در زمینه الکترونیک را می دانم که باعث شده است این کتاب الکترونیکی را تهیه کنم. چیزهایی که از این کتاب الکترونیکی (PDF) به دست می آورید ...

 • -          دستورالعمل های گام به گام که به راحتی می توان آن ها را دنبال کرد. بسیار ساده ، هر کسی می تواند آن ها را بفهمد (در 167 صفحه)

  -          نحوه استفاده از مولتی متر آنالوگ و دیجیتال برای آزمایش قطعات الکترونیک مانند یک حرفه ای را یاد می گیرید.

  -          همراه دستورالعمل ها از تصاویر رنگی زیادی (بیش از 190 عکس) استفاده شده است. این کار حدس و گمان در زمان کار را از بین می برد.

  -          قطعاتی مانند فیوز ، مقاومت ، خازن (دارای قطب و بدون قطب) ، LED ، دیود ، دیود شاتکی ، دیود زینر ، پل دیود ، سلف یا القاگر، کریستال ، سوئیچ ها ، ترانسفورمر (خطی و سوئچینگ ) ، IC ولتاژ رگولاتور ، ترانزیستور دوقطبی ، FET ، ترانزیستور دارلینگتون ، ترانزیستور خروجی هوریزنتال ، وریستور ، ترمیستور(NTC) ، اپتوکوپلر ، رله ، SCR ، Triac پوشش داده شده است.

  -          نحوه صحیح تخلیه خازن را کشف می کنید.

  -          متوجه می شوید از چه دستگاهی برای آزمایش خازن هایی که در زمان قرار گرفتن تحت فشار بار خراب می شوند استفاده می کنم.

  -          برای سرویس مقاومت های متغیر از چه تمیز کننده هایی استفاده می کنم.

  -          چطور می توانید به آسانی کدبندی مقاومت ها و خازن ها را خوانده و آنها را محاسبه کنید.

  -          چطور می توانید شماره قطعه دیودها و ترانزیستورها را بخوانید.

  -          چطور می توانید IC ولتاژ رگولاتور را ولتاژ گیری کنید.

  -          و اطلاعات بیشمار دیگر .....

تصور کنید با استفاده از دستورالعمل های ساده این کتاب الکترونیکی به هنر آزمایش قطعات الکترونیک تسلط یابید ، پس می توانید ...

 

 •  

  -          عیب یابی ، آزمایش و تعمیر مدارها یا دستگاه های الکترونیک را انجام دهید.

  -          ترقی می کنید چون می توانید انواع مختلفی از دستگاه های الکترونیک را تعمیر کنید.

  -          به همکاران یا دوستان خود که در زمینه عیب یابی الکترونیک ضعیف هستند کمک می کنید.

  -          با کار تمام وقت یا نیمه وقت می توانید درآمدی برای خود کسب کنید.

  -          می توانید تعمیرگاه الکترونیک خود را راه اندازی کنید.

  -          می توانید برای خود مرکز آموزش تعمیرات الکترونیک راه اندازه کنید.

در اینجا تعدادی از عکس هایی که با دانش آموزانم گرفته ام را می بینید

graduates4

graduates7

graduates

repair47

repair46

repair48

در تصویر زیر بخشی از محتویات کتاب را مشاهده می کنید

test

testone

testtwo

نمونه ای از بعضی  صفحات کتاب

هدف من این است که یک تعمیرکار حرفه ای شوید

jestineyongtestingcomponents

 

09118747767
وثوقی نیا
pckarir92@yahoo.com

 

پیش نمایش کتاب

 

شما نمی توانید این کتاب را به صورت رایگان به افراد دیگر بدهید.
شما اجازه تکثیر این کتاب الکترونیک را ندارید.
 
 

 

اظهارنظرهای واقعی خوانندگان

ابتدا می خواستم از کتاب الکترونیکی شما تشکر کنم چون به کمک آن توانستم تلویزیون دوستم که 6 ماه بود کار نمی کرد را تعمر کنم. اما با تشکر از محتویات با ارزش کتاب شما ، تلویزیون حالا کار می کند. تعمیر آن 30 دقیقه وقت من را گرفت ، با کمی لحیم کاری  و کمی نگاه کردن ، مشکل تنها لحیم سردی بود. اگر کتاب شما نبود ، نمی دانستم از کجا شروع کنم. این کتاب را برای هر کسی که درگیر کار تعمیر الکترونیک است توصیه می کنم. من مشتاق به آموزش هر چیزی که مربوط به آموزش تعمیر الکترونیک است هستم و جزو اولین افرادی هستم که کتاب بعدی شما را تهیه می کند.

فیلیپ پلت

انگلیس

اظهارنظرهای واقعی خوانندگان

در یک مدت کوتاه چیزهای زیادی یاد گرفته ام!

سلام آقای یانگ

من کتاب الکترونیکی شما را مرور کردم. در کتاب از تصاویر خوبی استفاده شده است. از هر دقیقه مطالعه آن لذت می برم ... شما با به اشتراک گذاشتن دانش تان یک کار شگفت آور انجام داده اید. من پس از مدت کوتاهی از خرید کتاب چیزهای زیادی یاد گرفته ام . لطفا به کارتان ادامه دهید.

مارتین مارتبل

انگلیس

اظهارنظرهای واقعی خوانندگان

خواندن این کتاب الکترنیکی را نمی توانم متوقف کنم

تلاش زیادی صرف این کتاب شده و با هزینه اندکی فروخته می شود. از توضیحات و مثال های عالی همراه با تصاویر گویا و اطلاعات زیادی استفاده شده است! واقعا شما را دوست دارم و مطمئن هستم کتاب های بعدی شما را تهیه کنم. کتاب ها واقعا ارزش آن را دارند.

آدام دانیل سون

سوئد

اظهارنظرهای واقعی خوانندگان

یک فایل آموزشی شگفت آور

این کتاب شگفت آور را به هیچ روشی نمی توانم توصیف کنم. آرزو داشتم همه این اطلاعات را در زمان تحصیل کسب می کردم. اکنون در زمینه عیب یابی بسیار بهتر شده ام. بعضی از قطعات مانند Triac و SCR جدید بودند.

قبل از اینکه کتاب شما را بخوانم نمی فهمیدم چرا شما از مولتی متر آنالوگ استفاده می کنید. اکنون با شما موافق هستم . استفاده از مولتی متر آنالوگ همچنین برای بررسی خرابی ها و پیدا کردن اتصالی روش سریع تری می باشد.

لوری توتل

کانادا

تعمیرکار الکترونیک

اظهارنظرهای واقعی خوانندگان

احساس می کنم کسی در کنارم در حال آموزش دادن به من است !

آقای جاستین یانگ عزیز

من در زمینه تعمیر مانیتورهای LCD کار نمی کنم. و فقط برای سرگرمی ، تعمیراتی را انجام می دهم اما خوشحال هستم که کتاب الکترونیکی شما را پیدا کردم . کتاب در ابتدا برای من کمی سخت بود ، چون 60 ساله و بازنشسته نیروی دریایی و اداره پست ایالات متحده هستم. حالا که بیشتر زمان را در خانه هستم می خواهم خودم کارهای تعمیر را انجام دهم. خواندن کتاب شما را دوست دارم چون مانند مطالعه کتاب های موجود در کتابخانه نیست. نحوه نگارش کتاب طوری است که احساس می کنید کسی در کنار شما در حال آموزش دادن به شماست. نحوه توصیف تکنیک ها و روش هایی که بیان کرده اید دوست دارم.

آنتونی مانالو

واشینگتون

اظهارنظرهای واقعی خوانندگان

کاربردی ترین و سودمندترین مرجع

سلام . اسم من ناپلئون ، از استرالیا هستم. من کتاب آزمایش قطعات الکترونیک را خریداری کرده ام. می توانم بگویم این کتاب الکترونیکی یکی از کاربردی ترین و سودمندترین مرجع برای یک تعمیرکار الکترونیک برای آزمایش قطعات الکترونیک است.

ناپلئون یانگا

استرالیا

تعمیرکار الکترونیک

اظهارنظرهای واقعی خوانندگان

پر از تصاویر !

واو! جاستین ، شما رازهای آزمایش قطعات الکترونیک را برای همه افشا کرده اید! پس از اینکه کتاب را خواندم ، می توانم بگویم که اطلاعات آن بهتر از کتاب های رایج الکترونیک است ! همراه اطلاعات از تصاویر زیادی استفاده شده است و توضیحات صاف و ساده ، خواننده ها را با روشی آسان با نحوه آزمایش قطعات الکترونیک و تعمیر آنها آشنا می کند.

کنت لیو

مالزی

 


من این فایل آموزشی  را می خواهم ، چطور آن را تهیه کنم ؟
سفارش این کتاب الکترونیکی (PDF)آسان است .
می توانید با کلیک روی تصویر زیر فایل اصلی را دانلود کنید
با اجرای فایل کدی از شما خواسته می شود
پس از پرداخت هزینه فایل از طریق آنلاین یا کارت به کارت
کد به ایمیل یا همراه اعلامی شما ارسال می شود

از طریق درگاه های پرداخت آنلاین زیر می توانید به صورت آنلاین هزینه فایل را پرداخت کرده و بلافاصله لینک دانلود ظاهر خواهد شد
درگاه پرداخت درگاه پرداخت جانبی


شما هزینه کتاب را به شماره کارت یا شماره حساب اعلام شده در زیر واریز می کنید.

پس از واریز هزینه ، فایل کتاب به ایمیل شما ارسال می شود
همچنین می توانید فایل را از طریق واتس آپ یا تگرا.م هم دریافت کنید
چون این کتاب به صورت الکترونیکی (PDF) می باشد پس از دریافت کتاب می توانید آن را روی کامپیوتر ، لپ تاپ یا تبلت مطالعه کنید.
اگر  تمایل دارید می توانید آن را روی کاغذ A4 چاپ کنید .

می توانید با خیال راحت سوالات خود درباره کتاب ها را مطرح کرده یا پیامک کنید  :
09118747767

 

می توانید این کتاب الکترونیکی (PDF) را از طریق سایت www.etamir.ir تهیه کنید (با قابلیت پرداخت آنلاین)
 
 
 
 
 
 
آگهی